Výzkum prováděný mezi 8 250 Brity naznačuje, že ani výrazné zvýšení příjmů nemá zdaleka tak výrazný vliv na kvalitu života jako obyčejný spánek. Průměrné skóre ve studii obnášelo 62,2 bodu, přičemž účastníci, kteří byli spokojeni se svým spánkem, vykazovali skóre až o 15 bodů vyšší. Jako druhý nedůležitější faktor se ukázal sex. Jedinci spokojení se svým sexuálním životem se mohli pochlubit v průměru o 7 bodů vyšším skóre než ti, kteří v sexuální oblasti strádají. Je potřeba zdůraznit, že při posuzování sexuálního života výzkumníci nehodnotili čistě jen četnost styku, ale celkovou subjektivní spokojenost respondenta v této oblasti.
Pro někoho možná překvapivě se na pomyslné stupnici důležitosti až daleko vzadu ocitly peníze. Zvýšení příjmu z 12 500 liber na 50 000 liber se do výsledku pozitivně promítlo pouhými dvěma body. Pro nadprůměrně šťastné Brity v rozmezí 72–92 bodů hraje mnohem větší roli kvalitní spánek a sex nežli úspěchy ve finanční oblasti. Peníze v průzkumu skončily i za takovými činiteli jako kvalita sousedských vztahů, jistota práce či zdraví příbuzných. Studie označila za nepodstatné pro životní štěstí také záležitosti jako bydlení v nájmu namísto ve vlastní nemovitosti či úspěch na sociálních sítích.
Z hlediska demografie se jako nejšťastnější skupinou Britů jeví starší lidé a mladé rodiny s dětmi. Jako typické nešťastníky pak v Národním středisku pro sociální výzkum vykreslili bezdětné lidi mezi třiceti a čtyřiceti lety trpící neutěšeným sexuálním životem a nevyhovujícím zapojením do svého společenského okolí.