Farage byl totiž nařčen, že tajně předával informace Julianu Assangeovi, zakladateli serveru WikiLeaks. Právě tento server zveřejnil dokumenty, které vrhaly nepříznivé světlo na demokratickou prezidentskou kandidátku Hillary Clintonovou. Informoval o tom britský deník The Daily Telegraph.
Assange žije kvůli obavám z vydání do Spojených států již pět a půl roku na ekvádorské ambasádě v Londýně. Britský politik tam Assange údajně několikrát navštívil a předal mu USB disk s určitými informacemi. Kdy se tyto návštěvy uskutečnily, není jasné. Údajně to bylo před hlasováním v roce 2016.
Na serveru WikiLeaks se před prezidentskými volbami v USA v roce 2016 objevily dokumenty, které unikly po hackerském útoku na servery Demokratické strany a které vrhly na Trumpovu soupeřku nepříznivé světlo. Podle amerických tajných služeb byl tento útok veden z Ruska.
S nejnovějšími obviněními přišel Glenn Simpson, zakladatel společnosti Fusion GPS, která zkoumala údajné důkazy o Trumpových stycích s Ruskem. Jak ale Simpson přiznal, obvinění proti Farageovi se nepodařilo prokázat. A britský politik jeho tvrzení rezolutně odmítl. "Jde o další konspirační nesmysl," řekl deníku The Daily Telegraph.
Simpson veškeré informace vypověděl před výborem amerického Kongresu, který má na starosti zpravodajské služby. Mimo jiné byl dotázán, zda existovalo spojení mezi Trumpovou kampaní a kontroverzním serverem WikiLeaks. "Existoval určitý nepotvrzený vztah mezi lidmi od Trumpa a lidmi ze strany UKIP. Právě tudy vedla cesta k WikiLeaks. I dnes si to myslím," uvedl tehdy Simpson. "Bylo mi řečeno, nicméně nepotvrzeno, že Nigel Farage vykonal ještě další návštěvy ekvádorské ambasády než tu, o které se psalo, a že poskytl určité informace Julianu Assangeovi," dodal.