Citigroup
Společnost CITIGROUP představuje jednu z nejlevnějších velkých finančních institucí. Pozice pro vstup byla letos zhmotněna v momentě, kdy cena jejích akcií začala zaostávat za konkurenty v rámci branže. To by se v roce 2017 mohlo změnit, pokud zisky banky budou ve svém růstu pokračovat, k čemuž by jim mohlo pomoci zvýšení úrokových sazeb. Akcie Citigroup letos posílily a obchodují se okolo 57 USD, zatímco akcie konkurenčních bank jako třeba JP Morgan Chase, Bank of America či Goldman Sachs Group jsou v průměru o 25 % výš. Banka Citigroup za svými kolegy v povolební rally poněkud zaostávala, jelikož investoři prahli po společnostech zaměřených na USA, jakou je například Bank of America. Citigroup přitom více než polovinu svých tržeb kasíruje mimo USA. Akcie Citigroup jsou jedinými z velkých finančních akcií, které se obchodují na 90 % účetní hodnoty hmotných aktiv společnosti. V případě Citigroup jsme na pouhém 11násobku předpokládaných zisků za 2017. Analytik z Bernstein, John McDonald před nedávnem upozornil, že akcie Citi se obchodují co do poměru cena/účetní hodnota hmotných aktiv se 47% slevou oproti konkurenčním společnostem daného sektoru a s 25% slevou, uvážíme-li poměr P/E. Výkonný ředitel Citigroup, Michael Corbat, viditelně zeštíhlil řízení společnosti a zvýšil její zisky. Nízký dividendový výnos banky ve výši 1,1 % by měl v roce 2017 vzrůst. Banka je v tuto chvíli na správné cestě k tomu, aby odkoupila zpět 5 % či více svých akcií v účetním roce, který jí končí v půli roku 2017.
Delta Air Lines
DELTA AIR LINES představuje ukázněnou průmyslovou společnost, která je však stále ještě zatím ohodnocena, jako by byla jen aerolinkou. Cena akcií se pohybuje okolo 49 USD. Jsou na 9násobku zisků 2016 a očekávaných zisků 2017. Společnosti se povedlo od roku 2009 zkrátit svůj čistý dluh o více jak polovinu, a to na 6 miliard USD, a získat od Moody's ohodnocení úvěruschopnosti stupně "investment". Společnost vyplácí dividendu 1,7 % a provádí agresivní zpětný odkup akcií. Společnost Delta selektuje své pasažéry podle toho, jak drahou letenku si koupili. Levná základní letenka v třídě economy třeba nenabízí pasažérům možnost předobjednat určité sedadlo. Naopak snížením ceny za první třídu učinila tuto dostupnější i pro ty chudší mezi zámožnými pasažéry. Viditelným výsledkem zmiňovaného kroku je, že více než polovina letenek do první třídy a do byznys-třídy se spíše prodává, než aby byla nabízena jako bonus pro stálé pasažéry. Hned několik faktorů drželo letos cenu akcií společnosti blíže k ranveji. Zisky společnosti klesly díky utlumenému transatlantickému trhu. A cena ropy poslední dobou rostla. Optimistický scénář na rok 2017 počítá se silnou ekonomikou, která by měla vést k lepším jednotkovým tržbám. Management společnosti Delta Air Lines je názoru, že by si jejich akcie zasloužily ohodnocení podobné tomu od železničních či logistických společností, což by znamenalo zvýšení jejich ceny na cca 100 USD. To může být sice trochu nadsazené, nicméně podařilo-li by se společnosti dostat alespoň na půli cesty k tomuto cíli, znamenalo by to nárůst hodnoty jejích akcií o více než 50 %, což je i tak více než dobré.
Deutsche Telekom
Společnost DEUTSCHE TELEKOM se oddělila od svého nejcennějšího majetku, jakým bezesporu je T-Mobile US, a to v roce 2016. Její akcie zalistované v USA oslabily o 13 % na 15,60 USD, zatímco akcie T-Mobile posílily o 40 % na 54 USD. Po těchto krocích je jádrový telekomunikační byznys v Evropě od Deutsche Telekom ohodnocen přibližně 9 USD na akcii, přičemž téměř 6 USD lze přisoudit 65% podílu společnosti v T-Mobile. Jádrový byznys společnosti se obchoduje se slevou oproti konkurenčním společnostem z branže, a to jak v USA, tak i v Evropě. Akcie nabízí dividendový výnos téměř 4 %. Společnost je top provozovatelem integrovaných drátových i bezdrátových služeb v Německu. Optimističtí analytici jako Mathieu Robilliard z Barclays či Robert Grindle z Deutsche Bank nastavili svou cílovou cenu u těchto akcií na cirka 20 USD. Ve společnosti T-Mobile kontroluje Deutsche Telekom jeden z nejatraktivnějších cílů na možné převzetí v sektoru telekomunikací, médií a kabelových připojení. Potencionálním kupcem by se mohla stát třeba společnost Comcast a T-Mobile by se mohl spojit se Sprint, pokud monopolní obavy úřadů za Trumpa oslabí.